zzWiodący ośrodek koordynacyjno-rehabilitacyjno-opiekuńczy

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Słupsku została wytypowana przez Starostę Słupskiego do realizacji zadań wiodącego ośrodka koordynacyjno-rehabilitacyjno-opiekuńczego dla powiatu słupskiego.

W związku z realizacją rządowego programu „Za życiem”, ze szczególnym uwzględnieniem interdyscyplinarnego wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, od chwili wykrycia niepełnosprawności lub zagrożenia niepełnosprawnością do podjęcia nauki w szkole, ośrodek zapewnia usługi: fizjoterapeuty, psychologa, pedagoga, logopedy, oraz koordynuje działania służące wykorzystaniu dostępnych usług.

Wiodący ośrodek:

 • udziela rodzicom specjalistycznej informacji dotyczącej ich dziecka oraz jego problemów rozwojowych, a także możliwych form interdyscyplinarnej pomocy;
 • organizuje wczesne wspomaganie rozwoju dziecka na warunkach i w formach określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 127 ust. 19 pkt 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz.U.2021.1082 t.j.);
 • wykonuje pozostałe zadania wynikające z 1 ust. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 5 września 2017 r. w sprawie szczegółowych zadań wiodących ośrodków koordynacyjno-rehabilitacyjno-opiekuńczych.

Wskazuje się również na konieczność podejmowania przez ośrodek współpracy z pracownikami socjalnymi oraz podmiotami leczniczymi w celu zapewnienia interdyscyplinarnej i kompleksowej pomocy służącej wzmocnionemu oddziaływaniu na dziecko z niepełnosprawnością lub zagrożonemu niepełnosprawnością oraz jego rodzinie.

Dodatkowe informacje można uzyskać osobiście w siedzibie Poradni u dyrektor poradni lub telefonicznie 59 8456085.

graphic2

 Wniosek o udzielenie dziecku pomocy w ramach rządowego programu "Za życiem" - druk do pobrania.

Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w programie "Za życiem" w powiecie słupskim - link do regulaminu.

 • Ostatnio zmienione .
 • Kliknięć: 6438
Kontakt
Adres
ul. Fabryczna 1
76-200 Słupsk
Kontakt
tel.(fax) 59 8456085
tel. 571 381 158
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Godziny otwarcia
 • Pon – Pt
  8.00 – 18.00
 • Sb– Ndz
  nieczynne
Uczeń ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi
© All rights reserved.
Designed by DJ-Extensions.